Продавець Интернет-магазин Radio-Security розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
55 відгуків
Интернет-магазин Radio-Security
+380505772916
+380945507338

Способи організації радіозв'язку для служб охорони

Способи організації радіозв'язку для служб охорони
Сучасні вимоги до організації охорони об'єктів складаються з цілого комплексу заходів, основною метою яких є їх безпечна і безперебійна робота. Забезпечення оперативного реагування та виконання професійних обов'язків служб охорони часто залежать від своєчасного і оперативного оповіщення ,прийняття і передачі інформації.
Практично всі служби безпеки і охорони у своїй діяльності використовують радіозв'язок для організації взаємодії та управління працівниками. Радіостанції, в даний час, є такими ж невід'ємними атрибутами співробітників охорони, як і індивідуальні засоби захисту.


Разом з тим, великі охоронні організації і корпорації воліють мати свою, незалежну (корпоративну) мережа радіозв'язку або кілька невеликих автономних мереж. Поряд з можливостями радіостанцій, для них важлива правильна організація та взаємодія різних груп і служб охорони (в тому числі і технічних).


Розглянемо особливості побудови мереж зв'язку для служб безпеки. Такі мережі призначені для обслуговування абонентів, об'єднаних у групи чисельністю 20 — 30 осіб. У складі групи можуть бути і мобільні і стаціонарні абоненти. Як правило, кожен абонент всередині групи повинен чути всіх її членів. В окремих випадках необхідна зв'язок з абонентами телефонних мереж. Швидка зміна оперативної обстановки вимагає мінімального часу встановлення з'єднання при максимальній простоті управління радіостанцією. Тому до апаратури таких мереж зв'язку пред'являються додаткові вимоги.


У технічному плані корпоративні оперативні системи зв'язку будуються в основному на базі радіальної структури, з використанням фіксованого розподілу каналів зв'язку. В залежності від розв'язуваних задач, варіанти організації радіозв'язку у мережі можуть бути різні.
Розглянемо типові схеми побудови радіомереж і наведемо деякі рекомендації щодо їх функціональної організації:


1. Організація радіозв'язку при охороні фізичних осіб (охорона VIP осіб)
Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Забезпечення надійного радіозв'язку в локальній області зосередження абонентів в радіусі 0,5-1 км (група супроводу: 1-2 машини, 1-5 співробітників);
 • Можливість використання радіостанцій в скрытоносимом варіанті;
 • Забезпечення схованої передачі сигналу «небезпека» та/або «тривога»;
 • Забезпечення автономної роботи радіостанцій не менше 14 годин;
 • Забезпечення захисту радіоканалу від прослуховування.

Структурна схема зв'язку і опис роботи
Для організації зв'язку достатньо одного радіочастотного каналу, тобто коли всі абоненти групи працюють на одному каналі і чують один одного. Радіозасоби працюють в симплексному режимі. У загальному випадку, кількість абонентів у групі визначається організаційно-тактичними вимогами. Рухома група співробітників охорони, як правило, працює автономно, пересуваючись на автомобілях або пішим порядком. Зв'язок здійснюється в локальній області зосередження абонентів радіусом 0,5-1 км
Середня інтенсивність роботи абонента в мережі зазвичай невелика (не більше 1-2 сеансів зв'язків в хвилину при середній тривалості переговорів 5-7 сек), тому можлива незалежна робота кількох груп на загальному частотному каналі з роздільною доставкою повідомлень. Поділ груп здійснюється з допомогою, так званих, сигнальних протоколів. Для зменшення перешкод в радіостанціях доцільно запрограмувати заборона на передачу на зайнятій каналі.
В залежності від виконуваної задачі, в якості переносних радіостанцій можуть використовуватися відкрито носимі радіостанції або радіостанції прихованого носіння. При використанні радіостанцій в скрытоносимом варіанті, рекомендується застосовувати гарнітури прихованого носіння, а також доцільно запрограмувати в радіостанціях функціональну клавішу для схованої передачі сигналу «небезпека» та/або «тривога». Для запобігання ризиків перехоплення радіопереговорів, доцільно також використовувати функції скремблювання, доступні в аналогових радіостанціях нового покоління, а в разі більш суворих критеріїв безпеки ведення радіопереговорів, доцільно застосовувати цифрові радіостанції з криптографічного захисту.

1

 

Рекомендації по вибору радіозасобів

Для організації надійною і багатофункціональною радіозв'язку, наша компанія пропонує розглянути можливість використання моделей портативних радіостанцій Kenwood серій
ТК-2000/3000, ТК-23хх/33хх, і автомобільних моделей ТК-7360/8360.

2

Поряд зі стандартними функціями, наявними в радіостанціях інших виробників, ці моделі володіють перевагами, що забезпечують ефективну взаємодію і координацію груп охорони, оперативність реагування і зручність використання в роботі. Це можливо завдяки наявності наступних функцій:

 • Програмовані клавіші
 • Блокування зайнятого каналу
 • Блокування клавіатури
 • Функція «Talk Back»
   
 • Вибір тону оператора
 • Аварійні функції
 • Вбудований інверсійний скремблер
 • Фірмовий цифровий сигнальний протокол FLEETSYNC

 

Використання автомобільних моделей радіостанцій ТК-7360/8360 надасть групі охорони додаткові можливості, а саме:

 • - збільшення локального радіусу дії групи охорони в разі необхідності;
 • - підключення радіостанції до автомобільних динаміків для гучного сповіщення.

Ці доступно завдяки нижченаведеними можливостям:

Моделі радіостанцій ТК-7360/8360 можуть бути укомплектовані додатковим опціональним модулем документування мови, що дозволяє автоматично архівувати вихідні/вхідні радіопереговори, а також збільшити дальність зв'язку для групи працівників охорони, у разі, наприклад, пересування суб'єкта охорони у великі промислові чи адміністративні будівлі, де поширення радіосигналу може бути обмеженою.

3

- Опційний модуль документування мови VDM-01 (для моделей ТК-7360/8360)
Цифровий універсальний модуль документування мови VDM - 01 - призначений для документування та архівування вихідних/вхідних радіопереговорів в цілодобовому режимі, без обслуговування в мобільних і стаціонарних радіостанціях. Модуль документування мови може служити додатковим апаратним засобом для розширення функціональних можливостей мобільних і стаціонарних радіостанцій, надаючи їм додаткові режими роботи:

 • мобільного або стаціонарного симплексного ретранслятора;
 • магнітофона;
 • автовідповідача;
 • прослуховування останнього повідомлення.

Функція оповіщення РА – функція, що дозволяє використовувати радіостанцію як гучномовець. Використовується з підключеним до радіостанції зовнішнім динаміком або іншим пристроєм оповіщення з опором 4 Ом (наприклад, з автомобільним рупором). При використанні функції РА, режим передачі не активний, клавіша РТТ в цей момент використовується для оповіщення по зовнішньому динаміку, але в той же час, радіостанція залишається в черговому режимі прийому радіовиклику, що дозволяє прослуховувати радіоефір і не пропустити необхідний виклик.

Використання скрытоносимых стіна з прозорим звуководом дозволить не тільки звільнити руки під час роботи з радіостанцією, але і забезпечить максимальну прихованість і конфіденційність при виконанні професійних завдань.

4

 

2. Організація радіозв'язку при охороні об'єктів
Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Забезпечення стійкої радіозв'язку за периметром і всередині об'єкта;
 • Забезпечення надійної роботи в складних кліматичних умовах (злива, -30ºС);
 • Забезпечення автономної архівації радіопереговорів у цілодобовому режимі;
 • Радіостанції повинні забезпечувати передачу сигналу «тривога» на пульт охорони, для віддаленого включення охоронної сигналізації;
 • Забезпечення схованої передачі сигналу «небезпека» та/або «тривога» на всі радіостанції охорони об'єкта;
 • Забезпечення автономної роботи радіостанцій позмінно, у цілодобовому режимі;

Структурна схема зв'язку і опис роботи
Організація радіозв'язку банків, адміністративних будівель, а також промислових територій і об'єктів може розглядатися як окрема незалежна мережа зв'язку, так і в комплексі з системою технологічної радіозв'язку, застосовуваної на підприємстві. Організаційно такі мережі можуть складатися з декількох незалежних груп абонентів, що працюють на обмеженій території підприємства і взаємодіють між собою. У разі використання одночастотної симплексного зв'язку або одноканальної напівдуплексного зв'язку, поділ радіоканалу між групами досягається програмуванням в радіостанції цифрових сигналингов (канали – груп охорони, загальний виклик, екстрений виклик, технологічна радіозв'язок).

5

 

Складнощі можуть полягати в тому, що на великих об'єктах не завжди можна досягти впевненого поширення сигналу по всій території або всередині об'єктів. У таких випадках бажано використовувати ретранслятор (симплексний або напівдуплексний), встановлений в оптимальній точці об'єкта по висоті для кращого поширення радіосигналу або виносити в цю точку диспетчерську станцію та організувати її віддалене управління, наприклад, з пульта охорони. У будь-якому випадку, для забезпечення надійного стабільного сигналу по периметру і всередині об'єкта бажано провести попередні випробування або розрахунки з урахуванням поширення радіосигналу.

6

 

Забезпечення надійної роботи в складних кліматичних умовах (злива, -30ºС), досягається вибором радіостанцій, відповідних стандартам IP-54/55. Для роботи співробітників, що забезпечують охорону периметра об'єкта, рекомендується застосовувати функцію «Самотній працівник», а також можуть бути використані всепогодні виносні динаміки-мікрофони, які не тільки звільнять руки під час роботи з радіостанцією, але і забезпечать гучний звук навіть в сильно зашумленной обстановці.

 • 7
 • Всепогодні виносні динаміки-мікрофони орієнтовані на інтенсивну експлуатацію навіть в зашумлених умовах, дозволяючи комфортно використовувати радіостанцію на поясі або в кишені, при цьому звільнивши руки користувачеві.
 • При організації радіозв'язку для служби охорони в банках, в адміністративних будівлях або на промислових об'єктах можуть розглядатися кілька варіантів:

 

1. Автономна робота груп охорони на території і всередині об'єкта без диспетчера.

В такому випадку, достатньо одного радіочастотного каналу, тобто коли всі абоненти групи працюють на одному каналі і чують один одного.
Використання пристрою архівації радіопереговорів забезпечить:

 • - проведення аналізу сталася нештатної ситуації (у разі необхідності);
 • - підвищить дисципліну особового складу (т. к. розуміння того, що всі радіопереговори фіксуються - підвищує відповідальність і дисциплінує співробітників)

Радіостанція з архіватором може використовуватися як автономний пристрій або поєднувати функції передачі тривожних повідомлень від технічних засобів охорони будівлі. Це особливо зручно для нічного часу, коли функції охорони в основному покладено на технічні засоби сигналізації, а кількість співробітників охорони мінімізовано. У такому випадку, незалежно від місця розташування співробітників охорони на території об'єкта, оповіщення про надійшов сигнал на пульт охорони моментально буде передано на всі радіостанції.
Необхідно передбачити наявність двох програмованих клавіш в портативних радіостанціях. Одну клавішу необхідно запрограмувати для передачі сигналу «тривога» на пульт охорони. Натискання на цю клавішу дозволить у разі необхідності віддалено (з будь-якого територіального місця об'єкта) включити охоронну сигналізацію або «тривожну кнопку» автоматичного виклику наряду міліції.
Другу клавішу необхідно запрограмувати для передачі сигналу «небезпека» та/або «тривога» на всі радіостанції групи охорони, потайне використання цієї клавіші дозволить передати сигнал тривоги без залучення зайвої уваги.
Забезпечення автономної роботи радіостанцій в цілодобовому режимі досягається тільки подвійним комплектом акумуляторних батарей: одна - на зміну, інша - заряджається.

8

 

2. Робота груп охорони на території і всередині об'єкта з диспетчером

Кілька незалежних груп абонентів на обмеженій території будівлі під управлінням загального диспетчера - кожна виконує своє завдання. Цей варіант добре описує мережу радіозв'язку охорони великого адміністративного або офісного центру, коли незалежними групами є підрозділи безпеки, охорони, контролю пропускних пунктів і т. д. При більшій кількості груп, кількість каналів буде пропорційно збільшуватися.

Роботу диспетчерської радіостанції можна організувати двома способами.

Перший полягає в тому, що для зв'язку з диспетчером виділяється окремий канал зв'язку, на який переходять носимі радіостанції при зв'язку з ним. Диспетчер зв'язується з відповідною групою абонентів на каналі цієї групи. При такій організації диспетчер не чує переговори всередині груп, але може підключитися до переговорів у будь-який момент, переключивши радіостанцію на відповідний канал зв'язку.

Другий спосіб організації зв'язку з диспетчером передбачає використання стаціонарної радіостанції в режимі сканування по каналах кожної групи. У цьому випадку, диспетчер постійно контролює переговори всередині груп.
В обох випадках стаціонарна/диспетчерська станція може використовуватися як пристрій архівації і поєднувати функції передачі тривожних повідомлень від технічних засобів охорони будівлі.

9

 

Рекомендації по вибору радіозасобів

Для вирішення завдань щодо забезпечення надійного радіозв'язку, наша компанія пропонує розглянути можливість використання добре зарекомендували себе, надійних, перевірених часом портативних радіостанції Kenwood ТК-2307/3307.
Як диспетчерської та/або автономної радіостанції з архіватором і функціями управління сигналами тривоги - автомобільну модель Kenwood ТК-7360/8360.

Поряд зі стандартними функціями, наявними в радіостанціях інших виробників, ці моделі володіють перевагами, що забезпечують ефективну взаємодію і координацію груп охорони, оперативність реагування і зручність використання радіостанцій. Це можливо завдяки наявності наступних функцій:

 • Дві програмовані клавіші, в моделях ТК-2307/3307;
 • Функція «Самотній працівник» , в моделях ТК-2307/3307;
 • Блокування зайнятого каналу;
 • Функція «Talk Back»;
 • Вибір тону оператора;
 • Прийом і передача статусних повідомлень (управління сигналами тривоги за протоколом FLEETSYNC);
 • Функції підключення і управління зовнішніми пристроями, в моделях ТК-7360/8360.

 

3. Організація радіозв'язку при охороні віддалених обслуговуваних об'єктів

Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Забезпечення стійким радіоканалом віддаленого об'єкта з постом охорони;
 • Забезпечення автономної роботи засобів радіозв'язку на обслуговуваних об'єктах;
 • Забезпечення підключення до технічних засобів охорони об'єкта для передачі сигналу про їх спрацювання;
 • Забезпечення підключення до пристрою, встановленого на об'єкті для гучного сповіщення через радіозасоби.

 

Структурна схема зв'язку і опис роботи

У технічному плані забезпечення стійким радіоканалом віддаленого об'єкта залежить від його віддаленості, встановленої висоти антени на об'єкті і на посту охорони, а також потужностей передавача радіостанції на посту охорони і радіостанції, встановленої на об'єкті. Рекомендується на віддаленому об'єкті використовувати антену направленої дії для поліпшення прийнятого радіосигналу. На практиці встановлення стійкого радіоканалу між двома стаціонарними об'єктами можливо в зоні до 80 км.

В залежності від розв'язуваних задач, варіанти організації радіозв'язку можуть бути різні, але зазвичай досить одного радіочастотного каналу. Радіостанція на віддаленому об'єкті повинна забезпечувати підключення зовнішніх пристроїв і бути запрограмована різними сигнальними субтонами на їх спрацювання.

 10

При спрацьовуванні певного пристрою радіостанція автоматично передає присвоєний сигнальний субтон на радіостанцію пульта охорони. Розпізнавання отриманого сигналу надасть можливість ідентифікації події та прийняття відповідного рішення. Також радіостанція на віддаленому об'єкті може бути підключена до зовнішнього динаміку або до системи гучного сповіщення об'єкта. В такому випадку, через радіостанцію пульта охорони по радіоканалу можливо передати оповіщення, що допоможе перешкодити або запобігти дії зловмисників. Цією ж функцією можуть скористатися працівники охорони, які виїжджають на об'єкт, як тільки їх радіостанції увійдуть в зону дії радіостанції віддаленого об'єкта. Для цього один з каналів радіостанцій охорони повинен бути запрограмований на частоту радіостанції віддаленого об'єкта, з сигнальним субтоном активізує функцію РА («гучне застереження»).

Дана схема організації охорони віддалених об'єктів виправдана для випадків, коли немає можливості організувати передачу сигналів від технічних засобів охорони об'єкта через провідні засоби. Вона також вважається набагато надійніше, ніж інші бездротові рішення, які використовують громадські мережі передачі інформації.  11

Рекомендації по вибору радіозасобів

Як радіостанції, що працює в автономному режимі і встановленої на віддаленому необслуговуваному об'єкті охорони, ми рекомендуємо використовувати автомобільну радіостанцію моделі Kenwood ТК-7360/8360. Поряд зі стандартними функціями, наявними в радіостанціях інших виробників, ці моделі володіють наступними перевагами:

 • Прийом і передача статусних повідомлень (управління сигналами тривоги за протоколом FLEETSYNC);
 • Функції підключення і управління зовнішніми пристроями;
 • Функція оповіщення – РА.

 

4. Організація зв'язку при охороні територіально розподілених об'єктів

Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Забезпечення стійкої радіозв'язком територіально розподілених об'єктів;
 • Забезпечення вимог щодо організації радіозв'язку по периметрах і всередині об'єктів;
 • Автономність радіозв'язку для кожного об'єкта, з можливістю організації каналів зв'язку між об'єктами;
 • Забезпечення радиовызовов абонентів одного об'єкта на абонентів інших об'єктів.

Структурна схема зв'язку і опис роботи
Рішення по організації радіозв'язку для територіально розподілених об'єктів зводиться до двох завдань: перша – забезпечення радіозв'язку кожного об'єкта, друга – організація взаємодії радиоабонентов між системами радіозв'язку об'єктів. Першу ми розглянули у 2-му розділі, а ось друга зводиться до організації передачі радіосигналу з однієї зони радіопокриття в іншу. Залежно від розв'язуваних завдань служб охорони, варіанти організації міжзональний радіопереговорів можуть бути різні:


1. Організація радіозв'язку між диспетчерами віддалених об'єктів
Для межзонального взаємодії на диспетчерської радіостанції необхідно використовувати роутер - пристрій забезпечує перетворення сигналу за технологією RoIP, для подальшої передачі по провідних лініях.

12

Для організації радіозв'язку в даній схемі достатньо використання одного частотного каналу для всіх об'єктів. У разі, якщо зони радіозв'язку різних об'єктів перекриваються, для поділу каналів можна використовувати сигнальні субтона. В такому випадку, диспетчерські радіостанції доцільно запрограмувати на два канали з різними субтонами: перший – для забезпечення зв'язку по об'єкту, другий - для зв'язку з диспетчером віддаленого об'єкта. Для запобігання можливої втрати радіовиклику, радіостанція повинна бути запрограмована в режимі сканування каналів. У разі многозонового рішення, кількість програмованих каналів відповідно збільшується. Радіостанції абонентів об'єкта, можуть бути запрограмовані на прийом радіовиклику іншої зони, в такому разі вони повинні бути запрограмовані в режим сканування відповідних каналів.

13

 

2. Організація радіозв'язку між індивідуальними абонентами віддалених об'єктів.
Для межзонального взаємодії між індивідуальними абонентами різних віддалених об'єктів необхідно використовувати цифрові радіостанції в якості диспетчерських або стаціонарних необслуговуваних радиостанцияй, що працюють в змішаному режимі, що забезпечує автоматичне розпізнавання аналогового або цифрового сигналу. Цифрові радіостанції повинні бути у абонентів, яким необхідно забезпечити індивідуальні межзональные виклики.
Цифрові радіостанції забезпечують індивідуальний виклик, завдяки можливості визначення індивідуального номера радіостанції (ID номери); для забезпечення роботи цифрових радіостанцій з аналоговим парком необхідно завчасно запрограмувати відповідний (змішаний) режим сканування необхідних груп і каналів.

13

 

Рекомендації по вибору радіозасобів
Для вирішення завдань по забезпеченню межзонального взаємодії між індивідуальними абонентами різних віддалених об'єктів, наша компанія пропонує розглянути можливість використання цифрових портативних радіостанції Kenwood NX-220/320.
Як диспетчерської та/або автомобільної радіостанції - модель Kenwood NX -720/820.

Поряд зі стандартними функціями, наявними в аналогових радіостанціях , ці моделі володіють наступними перевагами:

 • Змішаний режим – автоматичне визначення дзвінка (аналоговий/цифровий);
 • Автоматичний відповідь у форматі вхідного дзвінка (аналоговий/цифровий);
 • Функції індивідуального виклику (визначення ID номери радіостанції);
 • Цифрова якість передачі голосу..

5. Організація зв'язку в охоронних бюро

Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Побудова незалежної системи радіозв'язку;
 • Забезпечення стійкої радіозв'язку на великих територіях (міста та околиці);
 • Забезпечення необхідних каналів зв'язку з розрахунку кількості об'єктів, що охороняються, абонентів мережі та інтенсивності їх роботи;
 • Забезпечення вимог роумінгу між різними зонами радіопокриття;
 • Забезпечення вимог щодо організації радіозв'язку по периметрах і всередині об'єктів;
 • Забезпечення вимог по GPS позиціонування мобільних абонентів;
 • Мінімальний час встановлення сеансу зв'язку;
 • Архівація подій системи зв'язку.

Структурна схема зв'язку і опис роботи
Охоронні бюро надають різні види охоронних послуг численним комерційним структурам і, як правило, мають мобільні бригади реагування. Для їх взаємодії, швидкої координації та оперативності реагування необхідна організація радіозв'язку на великих територіях – місто і околиці. Для вирішення такого завдання можуть розглядатися організація многозоновой аналогової системи радіозв'язку
Найдоцільніше розглядати побудову многозоновой системи радіозв'язку з кількома ретрансляторами, розташованими на максимально високих точках і обслуговують певні територіальні зони. Межзональные з'єднання можуть бути організовані з використанням технології RoIP. В якості мобільних радіостанцій переважно використовувати радіостанції з функцією Voting, що забезпечує автоматичне визначення найкращого сигналу від ретрансляторів та автоматичного перемикання на канал зв'язку.
Розрахунок необхідних каналів зв'язку кожної зони проводиться індивідуально і залежить від кількості мобільних груп та інтенсивності їх роботи. При забезпеченні радіозв'язком стаціонарних об'єктів охорони, можна розглядати комбіновані варіанти організації зв'язку, наведені вище.

14

 

Залежно від професійних вимог, охоронні бюро можуть організувати систему GPS позиціонування мобільних абонентів, яка дозволить здійснювати оперативні заходи з урахуванням територіального розташування абонентів, а також проводити аналіз пересування мобільних бригад.
Взаємодія між мобільними бригадами і групами охорони стаціонарних об'єктів визначається індивідуальними вимогами замовника і функціональними можливостями абонентських радіостанцій.
Для аналізу критично важливих ситуацій, рекомендується використовувати систему архівування подій радіосистеми.

Рекомендації по вибору радіозасобів

Для вирішення завдань по забезпеченню многозоновой радіозв'язку, наша компанія пропонує розглянути можливість використання портативних радіостанції Kenwood ТК-2312/3312 або ТК-2317/3317, а в якості диспетчерського та/або автомобільної радіостанції - модель Kenwood ТК-7360/8360.
Дані моделі володіють наступними функціями:

 • Функція «Voting» - визначення найкращого сигналу від ретранслятора;
 • Функції підключення GPS приймача;
 • Сумісність з диспетчерським додатком "RadioSetManager"- GPS позиціонування абонентів на електронних картах;
 • Вибір тону оператора;
 • Прийом і передача статусних повідомлень (управління сигналами тривоги за протоколом FLEETSYNC);
 • Прийом і передача текстових повідомлень (використання протоколу FLEETSYNC).

 

6. Організація зв'язку при супроводі вантажів та інкасації

Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Побудова незалежної системи радіозв'язку;
 • Забезпечення стійкої радіозв'язку на великих територіях (міста та околиці);
 • Забезпечення необхідних каналів зв'язку з розрахунку кількості мобільних абонентів мережі та інтенсивності їх роботи;
 • Забезпечення вимог роумінгу між різними зонами радіопокриття;
 • Забезпечення вимог по GPS позиціонування мобільних абонентів;
 • Мінімальний час встановлення сеансу зв'язку;
 • Екстрені виклики, тривожні сигнали, сигнали попередження;
 • Архівація подій системи зв'язку.

Структурна схема зв'язку і опис роботи
При організації радіозв'язку для служб інкасації або супроводу цінних вантажів, бажано розглянути варіант побудови радіомережі, описаний у параграфі 5. В якості автомобільних і портативних радіостанцій для бригад супроводу, краще використовувати цифрові радіостанції, що володіють високим рівнем захисту від несанкціонованого прослуховування, розширеним функціоналом і наявністю функцій передачі екстрених повідомлень та іншої службової інформації, наприклад:

 • GPS позиціонування;
 • Заздалегідь запрограмовані команди: «прибув /вибув», «небезпека» і т. п.;
 • Віддалене блокування по радіоканалу двигуна або дверей автомобіля;
 • Віддалене прослуховування ефіру в салоні автомобіля;
 • Автоматичне сповіщення про зміну заданого маршруту, несанкціонованих зупинках;
 • Автоматичне оповіщення про включенні/виключенні радіостанцій бригад супроводу.

Рекомендації по вибору радіозасобів

Для охорони при супроводі особливо цінних вантажів, ми рекомендуємо використовувати цифрові радіостанції NX-220/320 і NX -720/820 володіють усіма необхідними функціями.

 

7. Організація зв'язку при охорону супермаркетів
Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Забезпечення стійкої радіозв'язку за периметром і всередині супермаркету;
 • Забезпечення автономної архівації радіопереговорів у цілодобовому режимі;
 • Забезпечення схованої передачі сигналу «небезпека» та/або «тривога» на всі радіостанції охорони супермаркету;
 • Забезпечення автономної роботи радіостанцій позмінно у цілодобовому режимі;
 • Забезпечення підключення до системи гучного сповіщення супермаркету для виходу на гучне оповіщення на одному з каналів радіостанції.

Структурна схема зв'язку і опис роботи
Охорона супермаркету пов'язана з перебуванням великої кількості людей на обмеженій території. У функції охорони входять припинення і запобігання крадіжок, псування майна і товарів, а також оперативне реагування на подібні випадки та інші позаштатні ситуації.
Схема радіозв'язку охорони супермаркету може розглядатися спільно зі службовим радіозв'язком, що працює на одному каналі з охороною і тісно взаємодіє з вантажно-розвантажувальними службами, департаментами обліку товарів і посекционному його розподілу, і т. п.

15

 

З одного боку, подібна схема обґрунтована тим, наприклад, що будь-який працівник обслуговуючого персоналу, має можливість вийти на зв'язок по радіоканалу в разі необхідності. З іншого боку, такий фактор як зайнятість радіоканалу службовою інформацією, може стати перешкодою при виникненні нештатної ситуації для охорони. Тому ми рекомендуємо виділити для служби охорони окремий канал зв'язку, а працівникам супермаркету, використовує службову радіозв'язок – запрограмувати радіостанції додатковий канал, що забезпечує вихід на канал служби охорони.
Для схованої передачі сигналу «тривоги»/ «небезпеки» краще використовувати портативні радіостанції з наперед запрограмованою клавішею, що передає сигнал тривоги. Це дозволить без залучення зайвої уваги відвідувачів попередити працівників охорони про виникнення нештатної ситуації.
Для аналізу критично важливих ситуацій, рекомендується використовувати систему автономного архівування подій радіосистеми, для чого необхідно передбачити використання однієї радіостанції, яка працює в автономному режимі архівування. Цю ж радіостанцію доцільно підключити до системи гучного сповіщення супермаркету і запрограмувати окремий канал для прийняття сигналу оповіщення. В такому випадку, одну або кілька радіостанцій керуючого персоналу можна запрограмувати для виходу на гучномовний зв'язок. Дане технічне рішення може також бути незамінним у разі проведення екстреної евакуації відвідувачів і співробітників супермаркету для координації дій через гучномовці.

 

8. Організація зв'язку під час охорони крупних торгових комплексів
Функціональні та технічні вимоги до радіозв'язку

 • Забезпечення стійкої радіозв'язку за периметром і всередині супермаркету;
 • Забезпечення автономної архівації радіопереговорів у цілодобовому режимі;
 • Забезпечення схованої передачі сигналу «небезпека» та/або «тривога» на всі радіостанції охорони супермаркету;
 • Забезпечення автономної роботи радіостанцій позмінно у цілодобовому режимі;
 • Забезпечення підключення до системи гучного сповіщення супермаркету для виходу на гучне оповіщення на одному з каналів радіостанції.

Структурна схема зв'язку і опис роботи
Система радіозв'язку для охорони крупних торгових комплексів може будуватися аналогічно до попереднього прикладу. Організаційні відмінності можуть полягати в тому, що служби охорони можуть ділитися по зонах, поверхах, залах і. т. п. В такому випадку доцільно розділяти радіоканали з різними субтонами для невеликих груп охорони і виділити один канал для загального або екстреного виклику.

16

 

Технічні складнощі можуть полягати в поганому розповсюдженні радіосигналу всередині великих залізобетонних будівель. Одним з рішень цієї проблеми може бути встановлення ретранслятора в оптимальному для цього місці.
Для забезпечення дублюючого сигналу тривоги з технічних засобів охорони на радіостанції співробітників, ми рекомендуємо одну з них підключити до центрального пульту охорони. Це рішення дасть можливість отримати сигнал тривоги одночасно на всі радіостанції, незалежно від їх місця розташування. Це особливо важливо в нічний час, коли кількість співробітників обмежена, а територія велика.

Рекомендації по вибору радіозасобів

Для вирішення завдань із забезпечення радіозв'язку в супермаркетах і торгових комплексах, наша компанія пропонує розглянути можливість використання самих мініатюрних портативних у своєму класі радіостанції Kenwood ТК-2000/3000.